Seo

Arama motoru optimizasyonu, web sitelerin Google arama sonuçlarında üst sıralara çıkmak için yapılan çalışmaların bütünüdür.

Arama Motoru Optimizasyonu

SEO “Search Engine Optimization” kelimesinin kısaltılmış şeklidir. Türkçe karşılığı ise Arama Moturu Optimizasyonu’ dur. Google kullanıcı deneyimini en üst düzeyde yaşatmak için belirli algoritmalar kullanır. Kullanıcının arama motorunda yapmış olduğu sorguyu bu algoritmalardan geçirerek en alakalı sonuçları göstermeyi hedefler. Google bu algoritmaların nasıl çalıştığı hakkında herhangi bir bilgi paylaşımı yapmamaktadır.

Arama motoru optimizasyonu, web sitelerin Google arama sonuçlarında üst sıralara çıkmak için yapılan çalışmaların bütünüdür. Google algoritmaları her geçen gün gelişirken SEO çalışmaları da bu gelişmelere yönelik sürekli güncellenmektedir.  Arama motoru optimizasyonu sayesinde web sitenizin performansını üst düzeye çıkarabilirsiniz.

SEO Çalışması Süreçleri

Siz değerli müşterilerimizin isteklerine bağlı olarak, firmanızın web sitesi ile ilgili yapacağımız tüm çalışmaları detaylı bir biçimde açıklıyoruz. Web sitenize ait tüm analizleri gerçekleştirerek  en detaylı anahtar kelimelerin listesini çıkarıyoruz. Belirlenen SEO stratejilerinin her aşamasında yapılan çalışmaların detaylı raporlarını siz değerli müşterilerimizle paylaşıyoruz.

Hedeflerin Belirlenmesi

Web sitenize dair tüm detayları inceleyerek yaptığımız analizler ışığında, firma hedeflerine bağlı olarak en etkili stratejileri oluşturuyoruz.

kullanici deneyimi hakkında

Keyword Research

Google aramalarında en üst sıralara çıkmak, web sitenize kaliteli ve organik trafik çekmek için en iyi anahtar kelimeleri bularak, çalışmalarımızın en yüksek performansı vermesini sağlıyoruz.

Sektör ve Rakip Analizi

En etkili anahtar kelimeler belirlendikten sonra rakip analizi bölümüne geçiyoruz. Yapılan analizler ile rakiplerinizin pazardaki durumunu ve sektörünüzün pazardaki yeri ile ilgili raporlar sunuyoruz.

SEO & İçerik Stratejisi

Web siteniz için belirlediğimiz anahtar kelimeleri kullanarak çalışmalarımız için en iyi stratejiyi belirliyoruz. Belirlenen strateji doğrultusunda SEO çalışmalarını ve web sitenizin içerik düzenlemelerini gerçekleştiriyoruz.

Dönüşüm Optimizasyonu

Kullanıcıların web sitenizle girdiği etkileşimi maksimum seviyeye çıkararak kaliteli trafik alması için çalışmalar yapıyoruz. Web site trafiği ve dönüşümün doğru orantılı bir şekilde artması için A/B testleri yapıyoruz. Başarılı olan çalışmaları, genele yayarak başarıyı artırıyoruz.

Analiz & Raporlama

Web sitesi analizleri için tüm analiz araçlarını kullanarak web sitenizin her zaman en iyisi olması için çabalıyoruz. Yaptığımız SEO stratejilerini belirli periyotlarla analiz ederek en iyi stratejiyi uyguluyoruz. Siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti verebilmek için düzenli aralıklarla raporlar hazırlıyoruz.

Seo ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

SEO konusunda Garanti veren firmalara güvenilmemesi gerektiği Google’ın kendi açıklamalarında da yazmaktadır. Google’ın algoritması sık sık değiştiği için, bu konuda garanti veren herhangi bir şirket ya da kişiler dürüst bir yaklaşımda bulunmamış olur. Enkreatif olarak müşterilerimize daima en yüksek seviyede hizmet ve sonuç veren lider bir dijital pazarlama çalışmaları gerçekleştirmekteyiz. En iyi dereceleri garanti etmesek de, müşterilerimizle oldukça iyi sonuçlar elde etmenin kanıtlanmış bir başarısına sahibiz.

200’den fazla farklı sıralama kriteri ile bir web sitesinin ne kadar sürede derecelendirileceğini tahmin etmek zordur. Deneyimlerimize göre müşterilerimiz genellikle ilk 90 gün içindeki uzun kuyruk anahtar kelimelerinde ve ortalama 180 gün civarında daha rekabetçi arama terimlerinde önemli iyileşme görmektedir. SEO uzun vadeli bir stratejidir ancak sürekli olarak en iyi yatırım getirisini sağladığını kanıtlamıştır.

Web sitenizi güncel algoritmalara uygun bir şekilde optimize etmek için normalde hiçbir yapısal veya tasarım değişikliği yapılmasına gerek yoktur. Yaptığımız çalışmaların çoğu, her sayfanın kodunda veya içeriğindeki değişiklikleri içermektedir. Genel olarak çoğu müşteri personelimizin değişiklikleri yapmasını seçer; Ancak, dahili olarak uygulamayı tercih ederseniz de net direktifler sağlayabiliriz.

Tüm endüstri türlerinde anahtar kelimeleri analiz etmek için çeşitli premium araçlar kullanıyoruz. Her bir arama ifadesi için arama hacmini, müşterinin şirketinin alaka düzeyini, satışa yönelme olasılığını ve anahtar kelimenin rekabet gücünü belirlemeye çalışırız. Ekibimiz, başarılı bir kampanyaya katkıda bulunacağına dair inancımızı temel alarak anahtar kelimeleri belirlemektedir.

Evet. E-ticaret web sitelerinin kendine özgü bir takım zorlukları vardır, ancak kanıtlanmış uygulamalarımız ile başarılı sonuçlar elde etmekteyiz. Aynı zamanda Magento, Shopify ve Big Commerce gibi çeşitli alışveriş sepeti platformlarıyla da çalıştık. E-ticaret SEO çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

SEO, şirketinizin geleceği için bir yatırımdır. Arama motoru optimizasyonundan elde edilen organik trafik, uzun vadede, ücretli arama trafiğinden çok daha yüksek bir yatırım getirisine sahiptir. Web siteniz en iyi anahtar kelimeleriniz için 1. sayfada değilse, çevrim içi potansiyelinizin büyük bir bölümünü kaçırıyorsunuz demektir. Ücretsiz bir danışmanlık talebinde bulunursanız, dijital pazarlama danışmanlarımız size web sitenizin ihtiyaçlarına özel bir SEO planı sunarak başarıya giden bir yol haritası sunacaktır.

Her şirket size sonuç verebileceklerini söylüyor, ancak biz bunu destekleyecek deneyime sahibiz. Bizi gerçekten özel yapan şey, işiniz için satış ve potansiyel müşteriler yaratmaya olan bağlılığımızdır. Sizin yalnızca daha iyi sıralamalar ve trafik elde etmek için ödeme yapmadığınızı biliyoruz. Öncelikli hedefimiz, gelir elde etmeniz. Bunu bilerek, işinizi her gün daha iyi seviyeye getirmeye çalışıyoruz.

Müşterilerimize her avantajı sağlamak için sağlam bir dizi özel SEO araçları ve bazı üçüncü taraf sistemlerini kullanıyoruz.

Bunlardan bazıları; Wrike, Ahrefs, Deepcrawl, Semrush, SEO Monitor, Searchmetrics, Screaming Frog, Topvisor, Siteliner, Ubbersuggest, Answer The Public vb +35 Tool ile kusursuz sonuçlar için çalışıyoruz.

E-ticaret ve kurumsal firmalarda hizmet bedeli değişkenlik göstermektedir. 

Elbette. Bunun için temelden başlayarak çeşitli içerik ve kitapları okumak, analiz araçlarını kullanarak yorumlamak gerekecektir.

İşinizi Birlikte Büyütelim!

İnternet reklamlarıyla en doğru hedef kitleye en doğru zamanda ulaşın, kazancınızı artırın.