Instagram Sponsorlu Reklam Nedir?

İnstagram sponsorlu reklam dijital pazarlama dünyasında en fazla kullanılan reklam çeşitlerinden biridir. Bunun en önemli sebeplerinden biri de Instagram platformunu dünyada milyarlarca insanın kullanmasıdır. Sizde instagram reklamları ile bu milyarlarca insana ulaşabilir ve firmanız için mükemmel kitleler oluşturabilirsiniz.

İnstagram sponsorlu reklam nedir? veya instagramda sponsorlu ne demek sorusuna vereceğimiz en iyi cevap; instagram uygulamasında gösterilen görüntülü veya hikaye reklamlardır. İnstagram reklamları Facebook Reklam Yöneticisi kullanılarak verilmektedir. Bu reklam yöneticisi ile Facebook’ ta ve İnstagram’ da sponsorlu reklamlar verebilirsiniz.

Milyarlarca kullanıcıya ulaşabileceğiniz bu sosyal medya ve reklam platformu sizi hedeflerinize en kısa ve en et etkili yoldan ulaştırmanıza yardımcı olacaktır. Dijital pazarlamaya yeni bir soluk getiren instagram sponsorlu reklam gün geçtikçe büyümekte ve kendini geliştirmektedir.

Instagram Sponsorlu Reklam Avantajları Nelerdir?

İnstagram reklamları ile hedef kitlenizi çeşitlendirebilir, size uygun müşteri ve takipçilere reklamlarınızı gösterebilirsiniz. Bu sayede sadece sizinle alakalı kişilere ulaşmış olursunuz. Bu hedef kitleye ulaşmak sizi her zaman rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.

Hedef kitlenizi yaş, cinsiyet, konum vb. gibi parametrelere bağlı olarak detaylandırabilirsiniz. Böylece instagram sponsorlu reklamların bu detaylandırdığınız kitleye başarılı bir şekilde gösterebilirsiniz. Belirlediğiniz parametreler sayesinde daha az bütçe harcayarak daha büyük kitlelere ulaşabilirsiniz.

Instagram reklamları ile sadece sosyal medya hesaplarınızın reklamını yapmazsınız. Ayrıca satış yaptığınız ürünlerin, web sitenizin veya blog yazılarınızın reklamını instagram sponsorlu reklam verme ile verebilirsiniz. Bu sayede markanızın bilinirliğini, kullanıcılarla olan etkileşimini en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Ürününüzün tanıtımını çok iyi bir şekilde yapabilir veya web sitenize oldukça fazla sayıda trafik çekebilirsiniz.

instagram sponsorlu reklam

Instagram üzerinden reklam vermenin özelliklerinden birisi ise reklamınızı bir link ile ürününüze, web sitenize veya blog yazınıza yönlendirebilirsiniz. Reklamınızda verdiğiniz bu link ile reklamı gören kullanıcı direkt olarak hedeflediğiniz sayfaya yönlendirilmiş olur.Böylece reklamınız hem daha etkili olur hem de reklam performansınızı artırmış olursunuz.

Müşterileriniz veya üyelerinize ait bir veri ( e-mail, telefon numarası vb. ) bilgisi elinizde bulunuyorsa instagram reklamlarınızı sadece onlara yönelik reklamlar hazırlayarak gösterebilirsiniz. Böylece direk sonuç odaklı reklamlarınız olur. Böylece verdiğiniz reklamın başarısını da kat ve kat artırabilirsiniz.

Instagram reklamlarını kullanarak daha etkili reklamlar vermek için A/B testlerini kullanablirsiniz. Facebook Business Manager in size sunduğu ekstra avantajlar ile birlikte detaylı A/B testleri uygulayabilirsiniz. Böylece hedeflediğiniz yüksek dönüşüm sayılarına belirlediğiniz günlük bütçenin sayesinde kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Sizde instagram reklam verme sayesinde farklı dizaynlar düzenleyerek hedef kitlenize yeni reklamlar oluşturabilir ve reklamlarınızın başarısını artırabilirsiniz. Firmanız veya markanız için instagram sponsorlu paylaşım kısa zamanda olumlu sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Instagramda başarının yolu sponsorlu reklamlardan geçiyor.

Instagram sponsorlu reklamlarda birçok seçenek sizleri bekliyor. Örneğin; reklamlarınızın kullanıcılara gösterim sıklığını kendiniz manuel olarak ayarlayabilirsiniz. Ayrıca farklı reklam modelleri ile birçok reklam oluşturabilirsiniz. Son olarak birden fazla hedef kitle belirleyerek, her reklam için farklı hedef kitleleri kullanabilirsiniz.

Instagram Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir?

Instagram reklamları facebook un Facebook Reklam yöneticisi ile verilmektedir. Bu platformda reklam vermek ve reklamınızı instagram da yayınlayabilmek için ilk önce instagram profilinizi Facebook reklam yöneticisini bağlamanız gerekmektedir.

Yapmak istediğiniz işlemler için dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise instagram profilinizin kişisel değil işletme hesabı olmasıdır.

instagram sponsorlu reklam nasil verilir

İnstagram sponsorlu reklamlarınızı yayınlatabilmeniz için instagram’a giriş yapıp ayarlar bölümünden hesabınızı işletme profiline geçirip, hesabınızı Facebook sayfanıza bağlamanız gerekmektedir. Facebook üzerinden vereceğiniz reklamlar ile reklam alanları seçimi yapabilirsiniz. Seçiminiz ile instagram ın tüm alanlarında reklamınız yayınlanır.

Hedef kitle analizi ile ilgi düzeyi yüksek kişilere ulaşabilir satışlarınızı artırabilirsiniz. İlgi alanlarını seçmiş olduğunuz kişiler reklamlarınızı görecektir. Böylece bütçenizi tamamen sizinle alakalı insanlar için harcamış olacaksınız. Herhangi bir maddi kayıpla karşılaşmayacaksınız.

Reklam verme amacınız her ne olursa olsun Facebook ve aynı zamanda instagram sponsorlu reklam aracını kullanmalısınız. Müşteri geri dönüşlerinin artması ve potansiyel müşterilerin ürünlerinizi satın almasına ve Instagram hesabının büyümesine yardımcı olmuş olacaksınız. Böylece dijital ortamlarda satış hacminizi artıracak ve istediğiniz hedefe ulaşacaksınız.

instagram sponsorlu reklam nasil verilir

Facebook Business Manager ile instagram’da Reklam Verme

İnstagram sponsorlu reklamı uygulama üzerinden de verebileceğiniz gibi. Facebook Business Manager üzerinden de verebilirsiniz. Daha kaliteli reklamlar verebilmek ve daha detaylı hedeflemeler yapmak için Facebook Business Manager kullanmanızı öneririz.

Facebook Business Manager size Instagram ve Facebook reklamları için ekstra avantajlar sağlar. Dilerseniz kendi reklamlarınızı verebilir ya da freelancer olarak kurumların reklam hesaplarını yönetebilirsiniz. Facebook Business Manager bir hesap üzerinden birden fazla reklam hesabı yönetilmesine olanak sağlıyor.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra instagram reklamlarınız için hesap kurulumunu gerçekleştirmiş olursunuz. Eğer instagram reklamlarınızın her sürecini profesyonel bir şekilde yönetilmesini isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Reklam danışmanlığı hizmetimiz sadece 199TL dir!

Enkreatif olarak Facebook ve instagram reklam hesaplarınızı yönetiyoruz. Bizimle çalışarak reklamlarınızın kalitesini en yüksek seviyeye çıkartabilir, satışlarını katlayabilirsiniz.

Instagram sponsorlu reklam verme ucretleri

Sosyal medya reklamlarını instagram sponsorlu reklam verme bazında ele aldığımızda, sponsorlu reklam verme ücretleri instagram için günlük olarak belirlenmektedir. Instagram reklamları için herhangi bir alt sınır bulunmamakla birlikte, reklam bütçeniz ölçüsünde hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

Instagram Sponsorlu Reklam Verme Nasıl Yapılır?

Instagram reklam vermek için facebook business manager aracını veya instagram sayfanızı kullanabilirsiniz.

Hemen Paylaş!

Related Posts

2 Comments

Leave A Reply