Facebook Reklamları​

Facebook reklam verme hizmeti ile sayfanızın popülerliğini artırarak sosyal medyanın tüm avantajlarından en iyi şekilde yararlanmaya başlayın.

Facebook Reklam Yönetimi

Etkili Facebook reklam verme kampanyalarımız sayesinde en iyi dönüşüm oranlarını yakalayabilir ve reklamlarınızdan en iyi performansı alabilirsiniz. Profesyonel ekibimizin yönettiği reklam kampanyaları ile doğru hedef kitlelere ulaşarak reklamlarınızın düşük maliyet-maksimum performans çerçevesinde en iyi sonuçları almasını sağlayabilirsiniz. Facebook’ un kullanıcı hareketlerinden topladığı veriler sayesinde oluşturulan kitle hedefleme araçları, bütçenizin en etkili şekilde kullanılmasına olanak sağlar.

Doğru Hedef! Doğru Etkileşim!

Milyarlarca kullanıcıya sahip olan Facebook platformunda bir sayfanızın olması ulaşacağınız müşteri potansiyelinin çok büyük olmasının bir göstergesidir.  Sizler için hazırlayacağımız Facebook reklam verme kampanyaları sayesinde ürün veya hizmetlerinizi milyonlarca kişiye ulaştırabilir ve müşteri portföyünüzü hızlı bir şekilde artırabilirsiniz.

Dijital pazarlama kanallarını göz önünde bulundurduğumuzda Facebook reklam kampanyalarının pazardaki payı oldukça büyüktür.

Reklam Süreçleri

Facebook reklam verme kampanyalarınızın tüm süreçlerini profesyonel ekibimizle birlikte başından sonuna kadar sizin yerinize yönetiyoruz. Enkreatif ekibi olarak Facebook sayfanızın tüm analizlerini, reklam optimizasyonlarını ve kampanyalarınızın tüm raporlarını siz değerli müşterilerimizin isteği doğrutusunda hazırlıyoruz.

Sayfa Analiz

Facebook reklamlarına başlamadan önce müşterinin web sitesi ve sayfa analizinin yapılması gerekmektedir. Yapılan analizler ve müşterinin beklentileri doğrultusunda çıkılacak reklam modelleri belirlenmektedir. Belirlenen Facebook reklam modellerinde kullanmak için tarafımızdan görsel, metin ve video oluşturulmakta veya müşteriden talep edilmektedir. Oluşturulan Facebook reklam modelleri, onaylandıktan sonra reklamlar yayına alınmaktadır

Hesap Optimizasyonu

Reklam kampanyasının başlangıç aşamasında, reklamın doğru hedef kitlelere yayınlanabilmesi için müşteriden gerekli bilgiler alınmaktadır. Bu alınan bilgiler doğrultusunda en iyi hedeflemelerin yapılması amaçlanmaktadır. Reklamlardan maksimum düzeyde performans alınabilmesi için belirli periyotlarla reklamlara optimizasyon yapılması gerekmektedir. Optimize edilen reklamlar ile maliyetin en aşağıya çekilmesi hedeflenir. Ayrıca maliyeti yükselten reklamlar kaldırılarak daha yüksek performans gösteren reklam kampanyalarının düzenlenmesi sağlanmaktadır.

Raporlama

Yapılan reklam çalışmasının raporları, müşteri isteği doğrultusunda, haftalık veya aylık olarak hazırlanmaktadır. Hazırlanan raporlarda müşteri isteğine göre reklam gösterim sayısı, sayfa veya web sitesi ziyareti, bütçe ve maliyet tablosu vb. istatistikler paylaşılmaktadır. Bu bilgiler doğrultusunda hazırlanan rapor, Facebook platformunun kendi verileri üzerinden değerlendirilerek sunulmaktadır.

Facebook Reklamları ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Facebook reklamlarını firma ya da markaların ürün ya da hizmetini ulaştırmak istediği kitlelere, kendilerini en iyi ifade eden mesajları oluşturarak erişebildikleri ücretli uygulamalar olarak değerlendirebiliriz.

Ayırmış olduğunuz reklam bütçenize ave reklamdan beklentinize göre değişkenlik göstermektedir. Sektörünüze ve o sektörde yer alan rekabete göre planlamakla doğru sonuçlar elde edebiliriz.

Facebook reklamları, hedef kitlenize potansiyel müşteriler, internet sitesini ziyaret edenler ve markanın mobil uygulamasını kullananlar sayesinde ulaşarak satışlarınızı yukarı taşır. Her bir ürün için hedef kitle belirlenmesine olanak sağlayan Facebook reklamları, ilgi alanına yönelik yapılan hedeflemeler ile de alışveriş oranını artırır.

Bu soruya tek ve basit bir cevap vermek kolay değildir. Yazılı basındaki gibi kelime sayısı ya da kapladığı alana göre ücretlendirmenin geçerli olmadığı bu reklam bütçeleri amacın ne olduğu, hangi reklam tipinin kullanıldığı, ne kadar kişiye ulaşılmak istendiği gibi bazı kriterlere göre belirlenir.

Her bir ürününüz için ayrı ayrı reklam oluşturmadan, tüm ürünlerinizi özgün bir şekilde tanıtabilirsiniz. Kampanyalarınızı bir kez oluşturduktan sonra insanlara sürekli olarak doğru ürünle doğru zamanda erişebilirsiniz.

Dinamik reklamlar, web site tıklamaları gibi tıklama başı maliyet teklifi ile ücretlendirilir. Uzmanlık gerektiren yeni bir reklam türü olduğu için  yatırım getirisi daha yüksektir.

Reklamlara tıklayan kullanıcılar öncelikle araştırma süreçlerine girip daha sonra karar vermektedirler. Bu da sektöre göre değişkenlik gösterdiği için net bir cevap verememekteyiz.

Herhangi bir ara panel kullanılmamakta olup , reklam ücreti firmanızın kredi kartı üzerine tanımlanmaktadır. Böylelikle yapılan çalışmalar ve harcamaları şeffaf bir şekilde sizlerde görebilirsiniz.

E-ticaret ve kurumsal firmalarda hizmet bedeli değişkenlik göstermektedir. Belli bir ücrete kadar sabit sonrası için komisyon bazlı ilerlenmektedir.

Reklam yayını ile ilgili standart bir süre yoktur. Reklamlarınızı istediğiniz zamanlarda yayını durdurup daha sonra tekrar açabilirsiniz.

İşinizi Birlikte Büyütelim!

İnternet reklamlarıyla en doğru hedef kitleye en doğru zamanda ulaşın, kazancınızı artırın.