Google Görüntülü Reklamlar ile işletmeniz için çok büyük avantajlar elde edebilirsiniz. Google Görüntülü Reklam ile 2 milyondan fazla web sitesinde, Youtube videolarında ve mobil cihazlarda reklamlarınızı göstererek çok büyük kitlelere ulaşabilirsiniz. Hedef kitle belirlemesi, anahtar kelime ve ilgi alanları opsiyonlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca kendi belirlediğiniz web sitelerinde de reklamınızın yayınlanmasını sağlayarak sadece sizinle alakalı kullanıcılara ulaşarabilirsiniz.

Google görüntülü reklam ağında reklamlarınızı görseller ve metinler ile destekleyerek kaliteli reklamlar hazırlayabilirsiniz. Google görüntülü reklam ağı diğer dijital reklam kampanyalarından farklı olarak daha fazla kullanıcıya erişmenize olanak sağlar. Çok büyük kitlelere ulaşmak demek markanızın bilinirliğini en yüksek seviyeye çıkarmanız demektir. Gmail ve Youtube platformu dahil olmak üzere reklamlarınızı milyonlarca sitenin reklam alanlarında ve uygulama içerisinde yayınlayarak internet kullanıcılarının %90′ ına erişme imkanına sahip olabilirsiniz.

Google Görüntülü reklamlar ile duyarlı reklamlar, interaktif reklamlar, görsel veya video reklamları gibi reklam seçeneklerini kullanarak işletmenizin bilinirliğini artırabilirsiniz. Google görüntülü reklam platformunun gelişmiş teklif stratejileri sayesinde minimum maliyetle maksimum performans elde edebilirsiniz. Görüntülü reklam platformundaki gelişmiş hedefleme teknikleri sayesinde ister reklamınızın gösterim başına, isterseniz de reklamınıza tıklandığı zaman para ödersiniz. Böylece reklam bütçenizi en verimli şekilde kullanabilirsiniz.