Google Ads Express Nedir? Nasıl Reklam Verilir?

Google Ads Express, Google reklamlarını basit ve pratik bir şekilde verebildiğiniz bir reklamcılık ürünüdür. Google Ads’ in kolay ve pratik yoludur. Reklamlarınızı Adwords Express yardımı ile sadece dakikalar içinde verebilirsiniz.  Bu araç ile detaylı raporlama yapamazsınız fakat kreatif reklamlar yayınlayabilirsiniz.

Google ads express aracılığı ile reklam yayınlayabilmek için hiç bir reklam bilgisine ihtiyacınız yok. Sadece google talimatları ile express reklamlar verebilirsiniz. Google kolay reklamlar için şimdi herkese özel reklam deneyimi fırsatı sunuyor.

Uzmanlık gerektirmeden reklam verilmesini sağlayan Google Adwords Express reklamlarınız çok fazla zaman almadan daha kaliteli şekilde yayınlanmaktadır. Böylece teknik bilgi beceri kullanmadan kaliteli ads reklamları yayınlayabilirsiniz. Küçük işletmelerde kolay reklam deneyimi sizleri bekliyor.

Google Ads Express Nedir?

Google Adwords Express, teknik bilgi beceriye sahip olmadan çok rahat ve kısa bir sürede reklamlarınızı oluşturup yayınlayacağınız bir Google reklam ürünüdür. Bu araç ile uzmanlığa gerek kalmadan Google da reklamlarınızı verebilir ve iyi bir başarı sağlayabilirsiniz.

Küçük firmalar şimdi büyük bir fırsat sahibi oldular. Neden dediğinizi duyar gibiyim 🙂 Ads Express  ile kreatif reklamlar düzenlemek için sadece 20 – 30 dakikanızı ayırmanız yeterli. Hemen reklam yayınlamak için sadece hedef kitlenizi belirlemeniz yeterli. İster aylık bütçeli ister günlük bütçeli işletme olun reklam vermek şimdi çok kolay.

Google Adwords Express Avantajları Nelerdir?

Google Ads Express ile kısa sürede kendi reklamlarınızı tasarlayıp Google reklam platformlarında yayınlayabilirsiniz. Google Ads’ teki gibi anahtar kelime, optimizasyon ve diğer reklam yönetimi konuları ile uğraşmadan basit bir şekilde reklamınızı verebilirsiniz.

Adswords Express kurulumu oldukça basit ve hızlıdır. Yüksek bütçeler kullanmadan markanızın bilinirliğini artırabilirsiniz. Google Ads Express ile sürekli reklamlarınızı kontrol etmenize gerek yoktur. Reklamınızı verdikten sonra diğer süreçleri Google kendisi tamamen otomatik olarak yönetir.

Google adwords express ile verdiğiniz reklamlarla ürün ya da hizmetiniz Google arama motoru sonuçlarında ve Google Haritalar’ da gösterilir. Reklamlarınıza iletişim bilgilerinizi ( adres, telefon vb. ) ekleyebilirsiniz.

Böylece ziyaretçi veya müşterilerinizin direk sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca Google Ads Express’ te  sadece reklamlarınıza tıklandığı zaman para ödersiniz. Bu da bütçenizi en iyi şekilde kullanmanızı sağlar.

Google Adwords Express İle Google Ads Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bu araç küçük işletmeler için veya ilk reklamını vermek isteyenler için idealdir. Ads ise büyük işletmelerin daha çok tercih ettiği bir platformdur. Örneğin anahtar kelime optimizasyonu, raporlar, daha teknik bilgiler vb. Ads ile verilen reklamlar daha güçlü olur ve daha iyi kontrol edilebilir.

Normalde Google Ads’te reklamınızın başından sonuna kadar siz sorumlu olursunuz. Reklamınız dair her şeyi ( kendi anahtar kelimelerinizi, reklam alanları, demografik bilgiler, bütçe, maliyet, yaş, cinsiyet vb. ) belirlersiniz. Adwords Express ’te ise sadece reklam hedefinizi seçip, reklam metni ve bütçenizi ayarladıktan sonra reklamınızı yayınlayabilirsiniz.

Bir dijital pazarlama uzmanına gerek kalmadan hızlı bir şekilde reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz. Google Ads platformunda ise dijital pazarlama ve reklam optimizasyonu hakkında bilgi ve birikim sahibi olmanız gerekmektedir.

Google Ads İle Reklam Nasıl Yayınlanır?

Ads Express sayesinde kolay bir şekilde reklam verebileceğinizi yazımızın ilk kısmında anlatmıştık. Google Ads’teki gibi optimizasyon, anahtar kelime seçimi veya reklam yönetimi takibi gibi durumlara gerek kalmadan basit adımlarla reklamlarınızı verebilirsiniz. Gelin şimdi bu adımları beraber inceleyelim.

1- Google Reklam Hesabınızın Ana Sayfasına Gidin

Google Ads reklamlarını verebilmeniz için Google Ads hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Google Ads hesabınız yoksa buraya tıklayarak Google Ads hesabını açabilirsiniz.

2- Kampanya Sekmesine Tıklayın

Google Ads reklam hesabınıza giriş yaptıktan sonra sayfanın sol kısmında bulunan “Kampanya” sekmesine tıklayın. Ardından açılan ekranda içinde “+” simgesi olan mavi yuvarlak simgeye tıklayın. Ardından “Yeni Kampanya” seçeneğine tıklayın.

adwords-express

3- Reklam Hedefinizi Seçin

Bu bölümde reklamınızın neyi hedeflediğini seçin. Reklamınızın başarılı olması için sizin ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacak reklam hedefini seçin. Reklam hedefinizi seçtikten sonra “Devam” seçeneğine tıklayın.

Google Ads Kampanya Seçim Ekranı
Google Ads Kampanya Seçim Ekranı

4-Akıllı Reklam Seçeneğine Tıklayın

Size en uygun reklam hedefini seçtikten sonra, sayfanın aşağısında reklam türleri karşınıza çıkacaktır. Bu reklam türleri arasında “akıllı” seçeneğine tıklayıp “devam” butonuna tıklayalım

adswords express avantajları

5- İşletmenizi Seçin

Bu ekranda önceden oluşturduğunuz bir işletmeniz varsa onu seçip devam edebilirsiniz. Eğer yok ise “Yeni İşletme” seçeneğine tıklayarak yeni bir işletme ekleyebilirsiniz.

Google Ads İşletme Seçme Sayfası
Google Ads İşletme Seçme Sayfası

6- İşletmenizin ve Reklamlarının Yayınlanacağı Konumu Seçin

Bu sayfada işletmenizin konumunu Google haritalar üzerinden seçebilirsiniz. Ayrıca reklamlarınızın hangi konumlarda yayınlanacağını da bu sayfada seçebilirsiniz.

adwords express turkiye
Google Ads Konum Sayfası

7- İşletmenizin Kategorisini Seçin

Bu sayfada reklamınızın hangi dilde yayınlanacağını da seçebilirsiniz. Ayrıca işletmenizi kategorisini bu sayfada seçebilirsiniz. Son olarak da reklamınızda hangi ürün veya hizmetinizi tanıtacağınızı da bu sayfada seçebilirsiniz.

ads-express-giris
Google Ads Express İşletme Kategorisi Sayfası

8- Reklam Metninizi Yazın

Yayınlamak istediğiniz reklamın tüm metinlerini bu sayfada yazabilirsiniz. Reklam metinlerini yazarken işletmenizin veya reklamını yaptığınız ürün ve hizmete dair en iyi reklam metinlerini yazabilirsiniz. Ayrıca reklamınıza tıklandığında kendi web sitenize yönlendirme işlemini de bu sayfa da seçebilirsiniz.

ads express
Reklam Metni Sayfası

8- Bütçenizi Belirleyin

Bu sayfada reklamınızın bütçesini belirleyebilirsiniz. Sizin için önerilen bütçelerden size uygun olanı seçerek reklam bütçesini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca bu bütçelerden seçmek istemiyorsanız sayfanın alt kısmında bulunan “Özel Bütçe Gir” bölümünden kendi bütçenizi isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.

google-ads-express-reklam
Bütçe Sayfası

9- Kampanya Ayarlarınızı İnceleyin

Ads Express reklamlarının son ekranında kampanyanıza ait tüm detayları gözden geçirebilirsiniz. Bu ekranda reklamınız için yaptığınız tüm ayarlamaları tek sayfada görebilirsiniz. Son olarak “İleri” seçeneğine tıkladığınız takdirde reklamınız gerekli incelemelerden sonra yayınlama başlayacaktır.

ads-express-reklam
Kampanya Ayarı İnceleme Sayfası

Hemen Paylaş!

Related Posts

Leave A Reply