Kurumsal Gmail Hesabı Nasıl Açılır!

kurumsal gmail hesabı

Kurumsal Gmail hesabı ile profesyonelliğin en iyi deneyimini yaşayabilirsiniz. Biliyorsunuz ki günümüzde haberleşme için kullandığımız platformların başında e-posta servisleri geliyor. Genelde kişisel hesaplarımız üzerinden kullandığımız e-posta platformu, işletme dünyasının dijital dünyada daha etkin kullanılmasıyla beraber, artık işletmeler tarafından da oldukça fazla kullanılmaktadır.

Günümüzde şirketlerin olmazsa olmazları arasında e posta üzerinden haberleşme yer alır. Şirketler diğer şirketler olan haberleşmelerini e posta üzerinden yürütürler. Ayrıca şirket çalışanları arasındaki bağlantı da bu hesaplar aracılığıyla gerçekleşir.

Tam da bu noktada gmail kurumsal hesap devreye girmektedir. Kurumsal gmail hesabı, kişisel gmail hesapları, microsoft outlook ve diğer mail adreslerinden daha avantajlı ve daha profesyoneldir. Bu yüzden kurumsal e posta adresine sahip olmak her zaman daha kaliteli görünmenizi sağlayacaktır.

Google, bu yenilikle şirketlerin de google alt yapısını kullanmalarına olanak sağlamıştır. Kurumsal gmail hesabında mail adresiniz adınız@gmail.com değil, adınız@sirketiniz.com şeklinde olacaktır.

Örneğin şirketinizin adı enkreatif olsun. Kurumsal gmail hesabı ile kullanacağınız şirket uzantılı e-posta adı arslan@enkreatif.com seklinde olacaktır. Şirket uzantılı kurumsal hesap kullanmak, iş dünyasında oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kurumsal Gmail Nedir?

Gmail kurumsal hesap, şirket isminizi e-postanızda kullanabilmenize olanak sağlayan e-posta hizmetidir. Bu sayede gmail hesabınızı kurumsal e-postanız gibi kullanabilirsiniz.

Gmail tarafından sunulan bu hizmet, şirketinizin kurumsal yapısını e-posta kanalıyla göstermenize yardımcı olur. Gmail kurumsal hesabın eski ismi Google Aps for Work şeklindeydi. Bu isim yerini artık G- Suite ismine bıraktı.

Kurumsal Gmail Avantajları

Kurumsal gmail hesabı ile birçok farklı özelliğe ve sayısız avantaja sahip olabilirsiniz. Sahip olduğunuz bu avantaj ve özelliklerle şirketinizin tüm işlerini basit ve hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. Ayrıca G- Suite tüm konularda 7/24 destek sunuyor.

Tek Hesapta Birden Fazla Kurumsal Gmail Hesabı

Kurumsal gmail hesap ile tüm şirket çalışanlarına ayrı ayrı e-posta adresleri verebilir, gelen kutularında olan tüm mailleri bir noktada görebilir ve grup e-postalar oluşturabilirsiniz. Böylece tek bir noktadan hem şirket mailinizi, hem çalışanlarınızı hem de diğer şirketlerle olan iletişiminizi yönetebilirsiniz.

İstediğiniz Zaman İstediğiniz Yerden Kullanın

E postalarınıza istediğiniz vakitlerde, istediğiniz cihazlardan 7/24 ulaşabilirsiniz. İnternet bağlantınız olmasa bile hesabınızdaki e-postalarınızı okuyabilirsiniz. Ayrıca internet bağlantınız olmadan e-postalarınızı yazabilirsiniz. İnternet bağlantısı kurduğunuz anda e-postalarınız gönderilmeye hazır olacaktır.

İş Arkadaşlarınızla Görüntülü Toplantılar Düzenleyin

Gmail kurumsal hesap sadece e posta hizmeti sunmakla kalmıyor. Hangouts Meet ile iş arkadaşlarınızla görüntülü konuşarak toplantı düzenleyebilirsiniz. üstelik bunu gelen kutunuzdan ayrılmadan yapabilmeniz mümkün.

Eski E-Posta adresinizdeki her şeyi Kurumsal Gmail Hesabınıza Aktarın

Eski e postalarınızdaki tüm verileri G- Suite ile tam olarak gmail kurumsal hesabınıza aktarabilirsiniz. Bu işlemler için gmail kurumsal hesapta birçok taşıma aracı vardır. Bu  araçların kullanımı da oldukça basit.

Kurumsal Gmail ile Birçok Özelliğe Sahip Olun

G- Suite ile Google’ ın birçok hizmetinden faydalanmak mümkün. G- Suite ile hem kurumsal bir e postaya sahip olun; bunun yanında Google Takvim, Google Gruplar, Google Dökümanlar ve Google Talk gibi birçok hizmete erişim sağlayabilirsiniz.

Ayrıca Gmail’ in kişisel hesaplarından farklı olarak 30 gb depolama alanı imkanına da sahip olursunuz. Bu 30 gb lık alan ile tüm önemli dosya evraklarınızı en iyi şekilde koruyup saklayabilirsiniz.

Kurumsal Gmail Hesabı Nasıl Açılır?

Google kurumsal mail in ücretsiz versiyonu da bulunmaktadır. Fakat ücretsiz kurumsal mail 14 günlük deneme süresi ile sınırlandırılmıştır. Eğer gmail kurumsal hesabı şirketiniz için kullanmak isterseniz aylık veya yıllık olarak belirli bir ücreti gözden çıkarmanız gerekmektedir. Gelin şimdi kurumsal hesap kurulumunu detaylarıyla beraber adım adım anlatalım.

1- G-Suite Ana Sayfasına Gidelim

Google g-suite ana sayfasına gidelim. Burada işletme adınızı, şirketinizde çalışan kişi sayısını, (kendiniz de dahil olmak üzere ) ve işletmenizin olduğu ülke bilgilerini dolduralım.

gmail hesabı

                                                         

2- İletişim Bilgilerinizi Girin

Karşımıza çıkan ekranda ad, soyad telefon numarası alanlarını dolduralım. Bu işlemle hesabımızın bize olduğunu kanıtlayan bilgileri yazarak güvenliği artırmış oluruz. Bilgileri doldurduktan sonra “Sonraki” seçeneğine tıklayıp diğer ekrana geçelim.

kurumsal gmail

                                                          

3- İşletme Alan Adı Sayfası

Bu sayfada işletmenize ait bir web sitesinin olup olmadığı sorusu ile karşılaşırsınız. “ Hayır bir alana ihtiyacım var “ seçeneğini seçmeniz durumunda işletmeniz için bir alan adı alma sürecini başlatır. Alan adınız varsa “Evet  kullanabileceğim bir alan adım var “ seçeneğine tıklayın.

kurumsal hesap

                                                          

4- Alan Adınızı Girin

“Evet  kullanabileceğim bir alan adım var “ seçeneğine tıklarsak karşımıza bu sayfa görünür. Açılan yeni sayfada, ilgili yere şirketinize ait alan adını girin. Girdiğiniz alan adı mail adresinizde kullanılacaktır.

                                                          

kurumsal gmail hesabı

5- Kurumsal Gmail Hesabınızda Bu Alan Adını mı Kullanacağınızı Belirtin.

Kendinize ait olan alan adınızı bu hesapta kullanacağınızı belirtin. İlgili bölüme alan adınızı girdikten sonra ” Sonraki” seçeneğine tıklayarak devam edelim.

kurumsal gmail hesap

6- Kurumsal Gmail Hesabınızın Oturum Açma Bilgilerini Girin

Hesabınıza erişmek için kullanacağınız, kullanıcı adınızı ve şifrenizi belirleyin. Bu bilgileri her oturum açtığınızda sizden girmeniz istenecektir. Bilgileri girdikten sonra “Ben Robot Değilim” kutucuğunu işaretleyin. Daha sonra “Kabul Et ve Devam Et” seçeneğine tıklayalım.

                                                          

gmail kurumsal hesap

7- Ödeme Planınızı Belirleyin

Bu sayfada yapacağınız ödemenin hangi para birimiyle olacağını seçebilirsiniz. Varsa promosyon kodunuzu yazarak gmail kurumsal hesabınıza daha indirimli fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

kurumsal hesap nasıl açılır

8- Bilgilerinizi Kontrol Edip Ödeme İşlemini Yapın

Son olarak karşımıza çıkan ekranda gerekli bilgileri dolduralım. Ardından sayfanın en alt kısmında bulunan ” Ödeme Yöntemi ” bölümünde kart bilgilerini girerek ödeme işlemini tamamlayalım.

şirket maili nasıl açılır
kurumsal şirket mail adresi nasıl açılır

Bu adımı da başarıyla tamamladıktan sonra google kurumsal mail hesap kurulumunuz tamamlanmış bulunmaktadır. Artık G- Suite’ ‘in ayrıcalıklı dünyasının farkını yaşayabilirsiniz.

Hemen Paylaş!

Related Posts

Leave A Reply