İnstagram Reklamları

İnstagram 800 milyondan fazla aktif kullanıcı sayısı ile günümüzde görsel açıdan en etkili sosyal mecradır.

İnstagram Reklam Verme

Aylık yüz milyonlarca kullanıcıya hitap eden instagram günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri haline geldi. Milyonlarca kullanıcı instagram’da hem vakit geçiriyor,  hem de firma hesapları ile etkileşim halinde olarak alışveriş yapabiliyor.  İnstagram reklamları sayesinde firmanıza uygun hedef kitleleri bularak potansiyel müşterilerinize hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Enkreatif, işletmenizin instagram reklamlarının tüm süreçlerini yönetiyor, reklamlarınızı yaş, cinsiyet, ilgi alanları, konum ve kullanıcıların takip ettiği hesaplar gibi seçeneklere göre yapılandırarak hedef kitlenize ulaşmanıza yardımcı oluyor.  

Doğru Hedef Doğru Etkileşim!

Enkreatif ekibi olarak  işletmeniz için en iyi reklam kampanyalarını oluşturarak milyonlarca potansiyel müşteriye ulaşmanızı sağlayabiliriz. Marka bilinirliğinizi, kullanıcı etkileşiminizi ve satışlarınızı artırmak için size en uygun hedef kitlelere ulaşarak, firmanızın hedeflerine ulaşabilmesi için reklamlar yayınlarız.

İnstagram reklam kampanyalarınızın tüm süreçlerini başından sonuna kadar biz yönetiyor, profesyonel ekibimiz sayesinde reklamlarınızdan her zaman en iyi sonuçları alıyoruz. En etkili İnstagram reklam kampanyaları ve en iyi reklam sonuçlarına ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Hikaye Reklamları

Reklamlarınızı İnstagram Hikayeler bölümünde yayınlayarak milyonlarca kişiyle bağlantı kurun.

İnstagram “Hikayeler” bölümü kullanıcıların en fazla ziyaret ettiği alanlardan biridir. İnstagram Hikaye Reklamları ile kullanıcılar hikayeler arası geçiş yaparken reklamlarınızı gösterebilirsiniz.

Fotoğraf Reklamları

En etkileyici fotoğraflarla işletmenizin farkını yansıtın. Kare ve yatay formatlardaki fotoğraflarınızla kullanıcı etkileşimini zirveye taşıyın.

İnstagramın birden fazla fotoğraf ekleme özelliği sayesinde tek reklamda birden fazla ürününüzü tanıtarak satışını gerçekleştirebilirsiniz. Gönderi sayfasında yayınlanan bu reklamlar ile kullanıcılara ürünleriniz hakkında daha fazla bilgi verebilirsiniz.

Video Reklamları

İnstagram Video reklamları ile dikkatleri üzerinize çekin. Ses ve görüntünün gücünü kullanarak başarınızı artırın. Video reklamları sayesinde ses ve görüntünün gücünü kullanarak reklamlarınızı ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Video reklamları kaliteli olduğu sürece  kullanıcı üzerinde fazlasıyla olumlu etki bırakacaktır. Bu etki sayesinde firmanızın başarısını artırabilirsiniz.

Döngü Reklamlar

İnstagram’ın kaydırma özelliği sayesinde bir reklamda birden çok fotoğraf ve video kullanarak ürün veya hizmetlerinizi tanıtabilirsiniz.

Reklamınızı görenler cep telefonlarında veya tabletlerinde parmaklarını kaydırarak veya bilgisayar ekranında ok işaretlerine tıklayarak dönen kartlar arasında gezinebilirler.

Koleksiyon Reklamları

Koleksiyon reklamları ile kullanıcıların, ürün veya hizmetlerinizi incelemesini ve satın almasını kolaylaştırın. Markanızı ve firmanıza ait birden fazla ürünü koleksiyon reklamları ile sergileyin.

Koleksiyon formatı sayesinde reklamınıza dokunan insanlar, Facebook uygulamasından ayrılmak zorunda kalmadan hızlı yüklenen, tam ekran bir deneyim içerisinde daha fazla ürünü inceleyebilir veya belirli bir ürünün özellikleri hakkında daha fazla bilgi alabilir.

Facebook Reklamları ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Instagram’da hedefleme türleri birkaç alt başlıkta toplanmaktadır. Konuma göre iller, şehirler veya ülkeler gibi belirli parametreler kullanabilir, demografik olarak yaş, cinsiyet ve diller gibi bilgilere dayalı olarak hedef kitlenizi daraltabilirsiniz. İlgi alanları kapsamında hedef kitlenize daha kolay ulaşabilir, hedef kitlenizi Instagram’da, Facebook’ta ve diğer yerlerde gerçekleştirdikleri hareketlere göre tanımlayabilirsiniz. Bununla birlikte konum, demografik bilgiler ve ilgi alanları gibi çeşitli sinyalleri kullanarak işletmenizle ilgilenebilecek bir hedef kitleye otomatik hedefleme kullanarak daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Instagram reklamları da tıpkı Facebook için kullanılan Power Editor reklam aracı ile yayına alınır.

Yayınladığınız Instagram reklamlarınız hedeflediğiniz kitlenin Instagram akışında, takip ettiği diğer Instagram hesapları tarafından paylaşılan görseller ve videolar ile birlikte, profil adının altında bir sponsorlu etiketi ile gösterilmektedir.

Bu reklam türleri ile, kullanıcıları web sitenize çekebilir, uygulamanızı indirmelerini sağlayabilir, video görüntülenmesi elde edebilir ve marka bilinirliği kazanabilirsiniz.

Her bir ürününüz için ayrı ayrı reklam oluşturmadan, tüm ürünlerinizi özgün bir şekilde tanıtabilirsiniz. Kampanyalarınızı bir kez oluşturduktan sonra insanlara sürekli olarak doğru ürünle doğru zamanda erişebilirsiniz.

Sitenize gelen kullanıcılar öncelikle araştırma süreçlerine girip daha sonra karar vermektedirler. Bu da sektöre göre değişkenlik gösterdiği için net bir cevap verememekteyiz.

Dinamik reklamlar, web site tıklamaları gibi tıklama başı maliyet teklifi ile ücretlendirilir. Uzmanlık gerektiren yeni bir reklam türü olduğu için  yatırım getirisi daha yüksektir.

Herhangi bir ara panel kullanılmamakta olup , reklam ücreti firmanızın kredi kartı üzerine tanımlanmaktadır. Böylelikle yapılan çalışmalar ve harcamaları şeffaf bir şekilde sizlerde görebilirsiniz.

E-ticaret ve kurumsal firmalarda hizmet bedeli değişkenlik göstermektedir. Belli bir ücrete kadar sabit sonrası için komisyon bazlı ilerlenmektedir.

Reklam yayını ile ilgili standart bir süre yoktur. Reklamlarınızı istediğiniz zamanlarda yayını durdurup daha sonra tekrar açabilirsiniz.

İşinizi Birlikte Büyütelim!

İnternet reklamlarıyla en doğru hedef kitleye en doğru zamanda ulaşın, kazancınızı artırın.