UX

Kullanıcı deneyimi çalışmaları site içi satış ve dönüşüm oranlarının yükseltilmesine ve kar oranının arttırılmasına katkı sağlar.

Kullanıcı Deneyimi Nedir?

Kullanıcı deneyimi, sitenize gelen ziyaretçilerin tüm hareketlerine incelemekten geçer. Ortaya çıkan rapora göre web siteniz düzenlenerek müşterilerin hedeflerine ulaşabilmesi sağlanır.  Kullanıcı deneyimi çalışmaları site içi satış ve dönüşüm oranlarının yükseltilmesine ve kar oranının arttırılmasına katkı sağlar.

Ziyaretçileriniz sitenizi incelerken, karşılaştırdıkları zorluklar veya ilgi çekmeyen noktalar ısı haritası ile gözlemlenerek minimuma indirilir. Bu sayede ziyaretçilerinizin siteden memnun kalması sağlanır. Bu etkenler etkileşim oranının artmasına da önemli katkı sağlar.

Hedeflere Nasıl Ulaşıyoruz?

Ziyaretçiler sitenizde gezinirken en çok incelediği ve tıkladığı bölümleri analiz edip; en çok tıkladıkları veya problem yaşadıkları noktaları düzenliyor ve siteyi ziyaretçilerin bakış açısından gözlemliyoruz.  Sitenizdeki aksiyon tıklamalarını, linkleri ve reklamları en doğru yere konumlandırıp sitenizin performansını en üst düzeye çekiyoruz.  Isı analizi, form testi, scrollmap analizi, kullanıcı kayıtları takibi gibi yollarla sitenizi inceleyen ziyaretçilerin faaliyetlerini inceliyoruz. 

Kullanıcı Kitlenizi Tanıyarak

Demografi etkileşimi, zaman performansı,cihaz performansı ve çıkış oranı gibi çeşitli rapolar ile markanızla ilgilenen kitleyi tanıyıp ilgi alanlarını öğreniyoruz.

Sitenizdeki Hataları Gidererek

Sitenizin kullanılabilirliğine önemli ölçüde katkı sağlanır. Sepet adımları kontrolü veya form gönderim kontrolü gibi yollara göre site içeriği optimize edilir.

Sitenizdeki Tüm Süreçleri Geliştirerek

Dizayn ve teknik analiz raporularına göre web sitenizin içeriğini göresel ve uyum açısından düzenleyip en uygun yerlere yerleştirerek görünme ve tıklanma oranını arttırıyoruz. Ne amaçla gelmiş olursa olsun site ziyaretçilerinize bu süreçte maksimum fayda sağlamaya çalışıyoruz.

İşinizi Birlikte Büyütelim!

İnternet reklamlarıyla en doğru hedef kitleye en doğru zamanda ulaşın, kazancınızı artırın.